środa, 28 września 2016

Dlaczego warto rozmawiać z windykatorem

 

Windykator zwykle budzi pejoratywne skojarzenia, zwłaszcza wśród osób, które posiadają niespłacony dług. Warto jednak wiedzieć, iż wbrew powszechnej opinii, rolą windykatora jest pomoc w znalezieniu dla nas rozwiązania, dzięki któremu możemy spłacić zadłużenie.  Jeśli więc i do nas pewnego dnia zapuka windykator, warto z nim otwarcie porozmawiać. 


Co zrobić, gdy przyjdzie list od windykatora?


Zapewne wielu z nas zdarzyło się kiedyś nie zapłacić mandatu ze względu na brak pieniędzy czy zwyczajnie zaniechaliśmy tego obowiązku licząc na to, iż ominą nas konsekwencje. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie lekceważyć takich sytuacji, gdyż w ten sposób możemy narazić się na większe problemy. Warto zaznaczyć, że windykator, znając lepiej naszą sytuację finansową, będzie w stanie rozłożyć należność na raty, co z pewnością będzie korzystnym rozwiązaniem w przypadku wielu dłużników. Warto zatem podjąć rozmowę i postarać się znaleźć rozwiązanie, które nie przysporzy nam kłopotów. Windykator jest bowiem człowiekiem będącym w stanie zrozumieć, że w danym momencie możemy nie być w stanie spłacić należności. Można w takim wypadku znaleźć pewien kompromis, który będzie odpowiadał zarówno dłużnikowi, jak i windykatorowi.

Dlaczego zawsze warto rozmawiać z windykatorem?


Windykator jest osobą, która zajmuje się sprawą niezapłaconej należności zanim trafi ona do sądu. Wielu ludzi jest przekonanych, że unikając windykatora problem rozwiąże się sam. Pamiętajmy jednak, że zwlekając ze spłaceniem długu narażamy się na zapłatę należności znacząco powiększoną o odsetki. Rozmawiając z windykatorem możemy podzielić dług na raty, co z pewnością może być dla wielu korzystnym rozwiązaniem.

Czy warto odbierać listy od windykatora?


Wiele osób ma błędne przekonanie, że nie odbierając korespondencji od windykatora będą one w stanie uniknąć zapłacenia mandatu. Nie polecamy jednak tego rozwiązania, gdyż postępując w ten sposób możemy przysporzyć sobie wielu niepotrzebnych kłopotów.  Przede wszystkim wierzyciel może zgłosić nasze dane do KRD, co z pewnością utrudni nam zawarcie nowych umów z firmami telekomunikacyjnymi lub wręcz uniemożliwi zaciągnięcie kredytu czy pożyczki.

Może on bowiem skierować sprawę do sądu, a stąd już tylko krok do przekazania sprawy komornikowi, który zajmie nasz majątek. Warto więc dobrze komunikować się ze swoim wierzycielem i ustalić z nim rozwiązanie, które zapewni spłatę zadłużenia w pewnym czasie przy jednoczesnym zachowaniu środków, które potrzebne są do życia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przedszkolaki kochają rywalizację - kup dziecku grę planszową?

4-letnie dziecko charakteryzuje niesamowita ciekawość świata, bystrość, spostrzegawczość, oraz analityczne myślenie. W tym wieku dzieci...