wtorek, 26 lipca 2016

Motywacja do rozwoju zawodowego pracowników


Każdy pracodawca chciałby mieć dobrze wykwalifikowaną kadrę. Ważne jest by szukać ambitnych pracowników już przy samej rekrutacji. Istotne jest też by zapewnić podwładnym odpowiednią atmosferę do rozwoju.



Najpopularniejsze sposoby zachęcania pracowników


Najczęściej dobrze sprawdzającym się sposobem na to, aby pracownik chciał zwiększać swoje kwalifikacje są korzyści finansowe. Popularne jest fundowanie kursów oraz szkoleń. Wiele osób skorzysta z takiej możliwości, ponieważ darmowe kursy poszerzające umiejętności są bardzo atrakcyjne.

Kolejnym jest możliwość awansu po osiągnięciu dodatkowych kwalifikacji. Pracownicy, którzy są ambitni nie tylko pójdą na kurs, czy szkolenie, ale będą starali się wynieść z takich zajęć jak najwięcej, ponieważ będą chcieli rozwijać swoją ścieżkę kariery.

Kierownicy, którzy potrafią dobrze zmotywować swych podwładnych do wykazania, poszerzania i wykorzystania ich kwalifikacji mogą szybciej i sprawniej wykonywać działania przybliżające osiąganie celów całej organizacji.
Wzrost wynagrodzenia jest niezawodnym instrumentem, który pobudza pracowników do rozwoju osobistego.

Wynagrodzenie to nie wszystko


Sama zmiana wypłaty ma wpływ, jednak często działa wyłącznie czasowo. Jeśli jednak wiąże się ona z tym, iż pracownik będzie zyskiwał nowe zadania wykorzystujące tę wiedzę to poczuje się zobowiązany do tego by się rozwijać oraz podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli podwładny będzie miał świadomość tego, iż jego rozwój wpływa na osiąganie głównych celów firmy i będzie je znał, to jego motywacja znacznie wzrośnie.

Takie podejście pracodawcy polepszy też wizerunek firmy. Jak wiadomo, otwarta na rozwój pracowników, rzetelna firma opinie będzie mieć zawsze najlepsze nie tylko wśród pracowników, ale również wśród ich rodzin i znajomych. A w tym przypadku siła rekomendacji może przynieść same korzyści dla przedsiębiorstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przedszkolaki kochają rywalizację - kup dziecku grę planszową?

4-letnie dziecko charakteryzuje niesamowita ciekawość świata, bystrość, spostrzegawczość, oraz analityczne myślenie. W tym wieku dzieci...